winylowe (21)

W życiu codziennym nie sposób uniknąć sytuacji, w których na naszych podłogach pojawiają się nieestetyczne plamy. Mogą to być ślady po winie na parkiecie w salonie, czy też uporczywe plamy po oleju w kuchni. Aby skutecznie pozbyć się tych uciążliwych przebarwień, warto skorzystać z prostych, domowych metod, które nie tylko są szybkie, ale także nie szkodzą naszym podłogom.

Usuwanie Plam z Parkietu

Parkiet drewniany, będący elegancką ozdobą wielu domów, wymaga szczególnej troski. Jeśli na parkiecie pojawi się plama po czerwonym winie, nie ma powodu do paniki. Wystarczy zmieszać szklankę wody z łyżeczką octu jabłkowego i delikatnie przetrzeć plamę wilgotną szmatką. Po tym zabiegu, należy dokładnie osuszyć powierzchnię. Jeśli mamy do czynienia z plamą po lakierze do paznokci, wystarczy kilka kropel acetonu na miękkiej ściereczce, jednak pamiętajmy, żeby nie wcierać zbyt mocno, by nie uszkodzić powierzchni.

Czystość na Płytkach Ceramicznych

Płytki ceramiczne, popularne zarówno w łazienkach, jak i kuchniach, można łatwo oczyścić z różnych plam. Plama po kawie czy herbacie nie będzie już problemem, jeśli na wilgotną szmatkę nałożymy pastę z sody oczyszczonej i delikatnie przetrzemy powierzchnię. Po umyciu należy dokładnie spłukać wodą. Jeśli z kolei na płytkach pojawi się plama po zatłuszczonym jedzeniu, wystarczy kilka kropel płynu do mycia naczyń rozpuszczone w gorącej wodzie. Po namoczeniu i przetarciu powierzchni, dokładnie spłuczemy wodą.

Usuwanie Plam z Wykładziny Dywanowej

Wykładzina dywanowa, choć miękka i przyjemna w dotyku, może być uciążliwa jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Plama po czerwonym owocowym sokiem już nie będzie straszna, jeśli szybko zareagujemy. Wystarczy namoczyć białą szmatkę w chłodnej wodzie i delikatnie przetrzeć plamę. Jeśli mamy do czynienia z plamą po czerwonym winie, możemy spróbować posypać ją solą kuchenną, która wchłonie nadmiar płynu. Następnie odkurzamy wykładzinę.

Przeczytaj także artykuł:  Jak przywrócić blask marmurowym podłogom: Poradnik krok po kroku

Plamy na Podłodze Z Drewnianych Paneli

Panele drewniane są popularnym wyborem w wielu domach. Plamy po oleju czy smarze nie muszą być już problemem. Wystarczy nałożyć na plamę pastę z sody oczyszczonej i wody, pozostawić na chwilę, a następnie delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką. Po usunięciu plamy, koniecznie dokładnie osuszmy panel, by uniknąć ewentualnych uszkodzeń.

Warto pamiętać, że szybka reakcja na pojawienie się plamy oraz delikatne środki czyszczące to klucz do utrzymania naszych podłóg w nienagannej czystości i doskonałym stanie przez wiele lat. Zastosowanie powyższych metod pozwoli nam cieszyć się pięknem naszych podłóg, bez konieczności inwestowania w drogie środki chemiczne.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.